Endodoncia

Endodoncia je ošetrenie ak zubný kaz prenikol až k nervu

Kvalitné endodontické ošetrenia je je pre pacienta aj lekára veľmi náročný výkon, ktorý vyžaduje okrem vzdelanie, značné skúsenosti, trpezlivosti, manuálnej zručnosti tiež čas a drahé prístrojové a prístrojové vybavenie. Cieľom endodontického ošetrenia je teda zachrániť zub so zápalom zubného nervu alebo mŕtvy zub pred extrakciou (vytrhnutím).

Endodontické ošetrenie zahŕňa:

  1. odstránenie zubnej drene z dreňovej dutiny zuba,
  2. spriechodnenie, rozšírenie a opracovanie vnútorných stien koreňových kanálikov do vzdialenosti zhruba 1-1,5mm od hrotu koreňa (podľa rtg) a ich dezinfekciu (opracovanie stien špeciálnymi nástrojmi má význam jednak pre následné zaplnenie kanálika, ale tiež sú pri ňom odstránené všetky baktériami in fikované kazivé hmoty zo stien dreňovej dutiny a kanálikov),
  3. hermetické vyplnenie takto opracovaných koreňových kanálikov koreňovou výplňou. Kvalitne zhotovená koreňová výplň potom zamedzí ďalšiemu prenikaniu infekčných baktérií koreňovým kanálikom.

endodoncia

Postup pri endodontickom ošetrení

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie